Erasmus+ keskkonnaalane projekt Türgis 01.09- 08.09.2021 22. september ragne

Septembri esimesel nädalal toimus Türgis Erasmus+ programmi raames keskkonnaprojekt „If you want them always fly do not let the lake get dry“, millest võtsid osa kolm Eesti Merekooli 3. kursuse õpilast ja kaks Järvamaa Kutsehariduskeskuse õpilast ning grupijuhiks oli loodusainete õpetaja Ene Takk.
Projektis osales kuus riiki: Türgi, Makedoonia, Hispaania, Prantsusmaa, Poola ja Eesti.
Projekti eesmärgiks oli tutvustada võimalusi järvede ja ranniku kaitseks ning tutvustada oma programmi ka kohalikele elanikele. Ühel päeval koristati Marmara mereranda ja teisel Manya järve kallast. Kahjuks on Türgis on prahi mahajätmine täiesti tavaline tegevus ja seega tööd jätkus. Manya järv on „tänu“ põllumajandusreostusele ja tööstusele väga õnnetus seisukorras, kuna fosfori ja lämmastiku suur kontsentratsioon põhjustab järve kinnikasvamist ja elukeskkonna hävinemist.
Projekti raames osaleti mitmetes töötubades ja aktsioonides, mida kajastas ka kohalik televisioon ja ajakirjandus. Kohtuti toredate noortega ja tegevust jagus varajaste hommikutundideni. Muuhulgas tutvuti Türgi maakoha tavaeluga, käidi mošees ja ujuti igapäevaselt Marmara meres. Nii grupijuht kui ka õpilased tulid tagasi kogemuste võrra rikkamatena ja on valmis ka tulevastes projektides kaasa lööma.