Vastuvõtt

Erialad

Õppida saab kutsekeskharidusõppe, 3. ja 4. taseme kutseõppe õppekavadel ning 4. taseme jätkuõppe õppekaval. Õpe toimub nii kooli- kui töökohapõhises õppevormis.

Vastuvõtu info: https://www.merekool.ee/vastuvott

Erialade kirjeldused on allpool.

Vastuvõtu info: https://www.merekool.ee/vastuvott

Erialade kirjeldused on allpool.

Laevaelektrik

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaegÕppekava mahtValikainete maht õppekavas
Õppeliik4. taseme jätkuõpeÕppevormStatsionaarne- koolipõhine õppevormEeldus alustamiseksPõhiharidus, 3. või 4. kvalif. taseme elektriku kutse või vastavate kompetentside olemasoluÕppeaeg3 kuud Õppekava maht18 EKAPValikainete maht õppekavas3 EKAP

1. Õppekava (alates 2023/2024 õa): Laevaelektrik (kood 214890)

Rakenduskavad

2. Õppekava (alates 2021/2022 õa): Laevaelektrik (kood 214890)

Rakenduskavad

Õppekaval õppima asumisel on võimalik saada tasemeõppes osalemise toetust. Rohkem infot tasemeõppes osalemise toetuse kohta leiate Eesti Töötukassa kodulehelt.

Vilistlase lugu (Veljo Vask):
  • Millal lõpetasid Eesti Merekooli laevaelektriku erialal?

2022. aastal

• Miks valisid õppimiseks Eesti Merekooli?

Olen varem samas koolis õppinud laevamotoristiks ja väga meeldis ning sobis õppetöö korraldus ja teised koolid selle eriala õpet ei paku.

• Mis jäi Sulle kooliajast kõige enam meelde?

Kohtumine teiste õpilastega, kellest osa olid minust rohkem kui poole nooremad ja nende mõtted ning nägemused (töö)elust merel :)

• Miks peaks valima merendusalase hariduse?

Minule paistab, et merendusalase haridusega inimestest on täna pigem puudus ja tööd ikka leiab. Soovi korral on võimalus pidevaks tööalaseks arenguks.

• Millega oled tegelenud pärast kooli lõpetamist?

Laevaelektriku eksam sai sooritatud kahe meretöö vahele jääva puhkuse ajal, nii et ikka töötamisega laeval.

• Kus/kellena hetkel töötad?

Hetkel töötan vedurlaeval madrus-motorist-elektrik-kokana.